Generator Set Specs
| Unit # | UNIT-093440 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 40kW |
| Enclosure | Trailer/Enclosed |
| Volts | 120/240v |
| Phase | Single-Phase |
| Location | Jacksonville |
| # Leads | Unknown |
| Serial # | J40UC2M07908215 |


Used SDMO 40kW Diesel generator. This power unit features a Trailer/Enclosed enclosure and has approximately 133 hours of use. It provides Single-Phase power at 120/240v and will be available for purchase upon completing our 31 Point Inspection Process.
| Unit # | 093440 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 40kW |
| Manufacturer | SDMO |
| Fuel Type | Diesel |
| Voltage | 120/240v |
| Hours | 133 |
| Unit # | UNIT-093440 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 40kW |
| Enclosure | Trailer/Enclosed |
| Volts | 120/240v |
| Phase | Single-Phase |
| Location | Jacksonville |
| # Leads | Unknown |
| Serial # | J40UC2M07908215 |