Generator Set Specs
| Unit # | UNIT-093497 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 150kW |
| Enclosure | Enclosed |
| Volts | 277/480v |
| Phase | Three-Phase |
| Location | Jacksonville |
| # Leads | Unknown |
| Model # | DSGAC1206007 |
| Serial # | F120346817 |


Used Cummins 150kW Diesel generator. This power unit is enclosed. It provides Three-Phase power at 277/480v and is ready to ship from our Jacksonville, Florida facility.
| Unit # | 093497 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 150kW |
| Manufacturer | Cummins |
| Fuel Type | Diesel |
| Voltage | 277/480v |
| Unit # | UNIT-093497 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 150kW |
| Enclosure | Enclosed |
| Volts | 277/480v |
| Phase | Three-Phase |
| Location | Jacksonville |
| # Leads | Unknown |
| Model # | DSGAC1206007 |
| Serial # | F120346817 |