Generator Set Specs
| Unit # | UNIT-093508 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 250kW |
| Enclosure | Weatherproof |
| Volts | 277/480v |
| Phase | Three-Phase |
| Location | Brighton |
| # Leads | Unknown |
| Model # | SD250 |
| Serial # | 3012513098 |







Used Generac 250kW Diesel generator. This power unit features a Weatherproof enclosure and has approximately 20 hours of use. It provides Three-Phase power at 277/480v and is ready to ship from our Brighton, Colorado facility.
| Unit # | 093508 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 250kW |
| Manufacturer | Generac |
| Fuel Type | Diesel |
| Voltage | 277/480v |
| Hours | 20 |
| Unit # | UNIT-093508 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 250kW |
| Enclosure | Weatherproof |
| Volts | 277/480v |
| Phase | Three-Phase |
| Location | Brighton |
| # Leads | Unknown |
| Model # | SD250 |
| Serial # | 3012513098 |