Generator Set Specs
| Unit # | UNIT-093466 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 45kW |
| Enclosure | Trailer/SAE |
| Volts | VOLTAGE SELECTOR SWITCH |
| Phase | Voltage Selector Switch |
| Location | Brighton |
| # Leads | Unknown |
| Model # | MMG55F14 |
| Serial # | 1107901 |


Used Magnum 45kW Diesel generator. This power unit features a Trailer/SAE enclosure and has approximately 1530 hours of use. It provides Voltage Selector Switch power at VOLTAGE SELECTOR SWITCH and is ready to ship from our Brighton, Colorado facility.
| Unit # | 093466 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 45kW |
| Manufacturer | Magnum |
| Fuel Type | Diesel |
| Voltage | VOLTAGE SELECTOR SWITCH |
| Hours | 1530 |
| Unit # | UNIT-093466 |
|---|---|
| Condition | Used |
| Capacity | 45kW |
| Enclosure | Trailer/SAE |
| Volts | VOLTAGE SELECTOR SWITCH |
| Phase | Voltage Selector Switch |
| Location | Brighton |
| # Leads | Unknown |
| Model # | MMG55F14 |
| Serial # | 1107901 |